TROPHIES

CLYC Perpetual Trophies

E-Scow Fleet

Seasons Series:
CW Seabury Trophy

1966  Jack Brereton & Bill Webb
1967  Brereton, Huck, & Ulan
1968  Mike Huck & Ian Ulan
1969  Ed Schindler, Sr
1970  Mike Huck & Ian Ulan
1971  Mike Huck & Ian Ulan
1972  Mike Huck & Ian Ulan
1973  Mike Huck & Ian Ulan
1974  Mike Huck & Ian Ulan
1975  Mike Huck & Ian Ulan
1976  Mike Huck & Ian Ulan
1977  Mike Huck & Ian Ulan
1978  Mike Huck & Ian Ulan
1979  Mike Huck & Ian Ulan
1980  Mike Huck & Ian Ulan
1981  Mike Huck & Ian Ulan
1982  Mike Huck & Ian Ulan
1983  Mike Huck & Ian Ulan
1984  Mike Huck & Ian Ulan
1985  Mike Huck
1986  Mike Huck
1987  Larry Price
1988  Larry Price
1989  Larry Price
1990  Ed Schindler, Sr
1991  Larry Price
1992  Ed Schindler, Sr
1993  Rob Terry
1994  Rob Terry
1995  Rob Terry
1996  Rob Terry
1997  Rob Terry
1998  Rob Terry
1999  Rob Terry
2000  Rob Terry
2001  Rob Terry
2002  Rob Terry
2003  Rob Terry
2004  Rob Terry
2005  Rob Terry
2006  Rob Terry
2007  Rob Terry
2008  Rob Terry
2009  Rob Terry
2010  Rob Terry
2011  Rob Terry
2012  Rob Terry
2013  Rob Terry
2014  Rob Terry

MC-Scow Fleet

Seasons Series:
Richard O Howe cup

1991  Mike Terry
1992  Brad Wynkoop
1993  Mike Terry
1994  Rob Terry
1995  Rob Terry
1996  Rob Terry
1997  Rob Terry
1998  Rob Terry
1999  Rob Terry
2000  Rob Terry
2001  Rob Terry
2002  Rob Terry
2003  Rob Terry
2004  Rob Terry
2005  Rob Terry
2006  Rob Terry
2007  Rob Terry
2008  Rob Terry
2009  Jon Pomerleau
2010  Jon Pomerleau
2011  Rob Terry
2012  Rob Terry
2013  Rob Terry
2014  Rob Terry

MC-Scow Challenge Cup:
Bryan Hancock Greene Memorial

1987  Rick Morris
1988  Jay Lambiotte
1989  Jay Lambiotte
1990  Rick Morris
1996  Rob Terry
1997  Rob Terry
1998  Rob Terry
1999  Rob Terry
2000  Rob Terry
2001  Rob Terry
2002  Walker Wynkoop
2003  Rick Morris
2004  Rob Terry
2005  (Not scored)
2006  Rob Terry
2007  Rob Terry
2008  Rob Terry
2009  Rob Terry
2010  Rob Terry
2011  (not scored)
2012  Jon Pomerleau
2013  Sean Greene
2014  Rob Terry

Junior Fleet

Wood-Pussies:
Walker E Wynkoop Seasons (retired)

1947  Bob Wynkoop
1948  Bob Wynkoop
1949  N Bardens & B Brown
1950  Bud Brown
1951  Bud Brown
1952  Mike Huck
1953  Bob Neff Jr
1954  Ted Greene
1955  Cliff Graves
1956  Carol Gunkler
1957  John Bednar
1958  Barbara Gunkler
1959  Dan Greene
1960  Dan Greene
1961  M Bordt & C Webb
1962  Bill McMillan Jr
1963  Jim McMillan
1964  Bob Brown
1965  Bob Brown
1966  Bob Brown
1967  Tom & Dave Brown
1968  Tom Brown
1969  Michael Graf Jr

Butterflies:
MV Huck seasons (Retired)

1968  Michael Terry
1969  Michael Terry
1970  Michael Terry
1971 Michael Huck Jr
1972  Robert Terry
1973  John Allison
1974  John Allison
1975  Jack Wynkoop
1976  Walker M Wynkoop
1977  Walker M Wynkoop
1978  Heather Steward
1979  Scott Hale
1980  Rob Hamann
1981  Kent Morris
1982  Kent Morris
1983  Kirk Eieneman
1984  Kirk Bieneman
1985  Kirk Bieneman
1986  Jay Lambiotte
1987  Rick Morris
1988  Jay Lambiotte
1989  Jay Lambiotte
1990  Julie Lambiotte
1991  Julie Lambiotte
1992  Jon McMillan
1993  Karon Hagen
1994  Karon Hagen

butterflies:
Skip Wynkoop seasons Cup

1995  Karon Hagen
1996  Karon Hagen
1997  Tyler Robertson
1998  Kristen Hagen
1999  Justin Terry
2000  Austin Hagen
2001  Andrew Modlin
2002  Andrew Modlin
2003  Andrew Modlin
2004  Kyla Walter
2005  Maggie Mohr
2006  Tony Pugh
2007  Ellisa Walter
2008  Andy Wynkoop
2009  Matt Wipper
2010  Matt Wipper
2011  Pearce Pomerleau
2012  Dirk Phelps
2013  Kaitlyn Rowland
2014  Kaitlyn Rowland

Junior Sportsmanship Award:
occie Gunkler cup 

1956  John Bednar
1957  Barbara Gunkler
1958  Kathy McClure
1959  Jim Hughes
1960  Rey Hancock
1961  Judy Graves
1962  Merry Neff
1963  (none)
1964  Bill Webb
1965  Dave Seabury
1966  Bob Allen
1967  (none)
1968  Rob Terry
1969  Laurel Lang
1970  Heidi Huck
1971  Bob Borwell
1972  M Brereton
1973  Pam Dix
1974  Norm Hamann
1975  Norm Hamann
1976  Heather Stewart
1977  Rick Hamann
1978  Scott Hale
1979  Rick Hamann
1980  Kirke Bieneman
1981  Johante Lindner
1982  Jennifer Slosar
1983  Geoff Greenfield
1984  Corey Whisner
1985  Sidney Phillips
1986  Sean Greene
1987  Ed Schindler
1988  Kiki Soule
1989  John Schindler
1990  Jon McMillan
1991  Julie Lambiotte
1992  Jared MacDonald
1993  Hannah Lambiotte
1994  Karon Hagen
1995  Eric Greene
1996  Hannah Lambiotte
1997  Tyler Robertson
1998  Johathan Schuler
1999  Ryann McMillan
2000  Claire Dow
2001  Austin Hagen & Andrew Modlin
2002  Hadley MacDonald & Jamie Wills
2003  Brett Christian & Calliej Gruman
2004  Tom Gosnell
2005  Callie Gruman
2006  Tony Pugh
2007  Andy Wynkoop & Abby Beauchamp
2008  Mitchel Wynkoop
2009  Mitchell Wynkoop
2010  Bergen Darby & Pia Lu
2011  Jessica Greene
2012  Jessica Greene & Les Clinkscales
2013  Jake Sharp
2014  Penelope Penfold-Patterson & Kaitlyn Rowland

Wood-Pussy Fleet

Over 16 Seasons:
Hughes Challenge Cup (Retired)

1958  Ivan Greene
1959  Deborah Reeve
1960  Harold Thomas
1961  Larry Brown
1962  Larry Brown
1963  Larry Brown & Pete Beachy
1964  Pete Beachy
1965  Barbara Wynkoop
1967  Bill Bednar
1968  Barbara Wynkoop
1969  Minnie Graf
1982  John Burrows
1984  John Burrows
1985  Bob Hughes Jr
1986  Howard Greene Sr
1987  Howard Greene Sr

Wood-Pussy Seasons:
Walker E Wynkoop Cup

2002  Mike Terry
2003  Kathy Zalar
2004  Kathy Zalar
2005  Toby Tull
2006  Charlie Yole
2007  Suzy Voltz
2008  Charlie Yole
2009  Charlie Yole
2010  Charlie Yole
2011  Dan Greene
2012  Dan Greene
2013  Pete Weir
2014 Pete Weir & Lou Cenname

Ladies Fleet

C-Scow Seasons (retired)

1944  Mary Louise McMillan
1945  Mary Louise McMillan
1946  Mary Louise McMillan
1947  Mary Louise McMillan
1948  Mary Louise McMillan
1949  Mary Louise McMillan
1950  Mary Louise McMillan
1951  Mary Louise McMillan
1951  Mary Louise McMillan
1953  Mary Louise McMillan
1954  Nelaura Orr
1955  Peggy Headly
1956  Carol Gunkler
1957  Katherine Bordt
1958  Mary Louise McMillan
1959  Mary Louise McMillan
1960  Kathy McClure
1961  Chelin Hancock
1962  Kristy McClure
1963  Cathy Webb
1964  Cathy Webb
1965  Peggy Nelson
1966  Peggy Nelson
1967  Judy Graves
1968  Cathy Sykora
1969  Cathy Sykora
1970  Molly Irene McMillan
1971  Chelin Hancock Greene
1972  Laurel Lang
1973  Chelin Hancock Greene
1975  Mary Krawzoff

Butterfly Seasons:
Mary Louise McMillan Challenge Cup

2000  Carol Mohr
2001  Judy Blakeney & Carol Mohr
2002  Carol Web Mohr
2003  Andrea Haidle
2004  Judy Blakeney
2005  Carol Mohr
2006  Carol Mohr
2007  Maggie Mohr
2008  Merle Millar
2009  Maggie Mohr
2010  Kathy Zalar
2011  Katrina Saunders
2012  Kathy Zalar
2013  Kathy Zalar
2014  Kathy Zalar

C-Scow Fleet

Robert C Borwell Seasons Trophy (Retired)

1931  Winchell Reeve
1932  Robert Ingersoll
1933  John Cole
1934  Pete Beachy Sr
1935  John Seabury
1936  John Seabury
1937  Pete Beachy Sr
1938  Pete Beachy Sr
1939  Pete Beachy Sr
1940  Howard Greene Sr
1941  John Seabury
1942  Bill Webb III
1943  Pete Beachy Sr
1944  Ivan Greene
1945  Ivan Greene
1946  Bill Webb III
1947  Skip Wynkoop
1948  Skip Wynkoop
1949  John Webb
1950  John Webb
1951  Bob Wynkoop
1952  Bob Wynkoop
1953  Bill Webb III
1954  Bud Brown
1955  Mike Huck
1956  Bud Brown
1957  Mike Huck
1958  Mike Huck
1959  Mike Huck
1960  Ed Schindler
1961  Walker Wynkoop
1962  Harold McClure
1963  Ed Schindler
1964  Skip Wynkoop
1965  Skip Wynkoop
1966  Skip Wynkoop
1967  Ed Schindler
1968  Ted Greene
1969  Bob Brown
1970  Ted Greene
1971  Bob Brown
1972  Ted Greene
1973  Bob Brown
1974  Bob Brown
1975  Bob Wynkoop
1976  John Seabury
1977  Tom Brown
1978  Tom Brown
1979  Tom Brown
1980  Tom Brown
1981  Tom Brown
1982  Tom Brown
1983  Tom Brown
1984  Tom Brown
1985  Tom Brown
1986  Tom Brown
1987  Tom Brown
1988  Tom Brown
1989  Tom Brown
1990  Tom Brown
1991  Tom Brown
1992  Tom Brown